شرکت دانش بنیان نیواگرو محصولاتی صددرصد ارگانیک وکاملا مطابق با آنزیم های بدن انسان را تضمین می کند.

کود کیتواگروسنس پسیل پسته

معرفی محصول :

کیتواگروسنس

کیتواگروسنس مخصوص پسته

کیتواگروسنس از طریق فعال سازی برخی ژن های گیاه سبب تولید ترکیبات خاصی می‌شود که گیاه را در برابر شرایط جوی اکولوژیکی نامساعد محافظت می کند.

افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های خشکی ، شوری آب و خاک ، گرما و سرمای شدید از اثرات  کیتواگروسنس  در گیاهان است . افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی از دیگر ویژگی‌های کیتواگروسنس است.

مزایای کاربرد کیتواگروسنس :1 - کنترل آفت شامل :


شته ، کنه قرمز ، کنه تارتن ، تریپس ، توتا ، پسیل پسته ،  سرشاخه خوار پسته ، کرم گلوگاه انار ، نماتود  ، کرم ساقه خوار برنج ، کرم سیب و بیماریهای قارچی ( برنج  ، گندم ، باغات ، سیب‌ زمینی و مرکبات ) سفیدک و سفیدک دروغین  ، کرم قوزه پنبه ،  مگس سفید ،  پروانه‌های مینوز در خیار ، گوجه و هندوانه ...2 - افزایش گل انگیزی ،  تشکیل گلهای زیبا  ، درشتی و خوشرنگی میوه ها ، رفع تنش سرما زدگی ، تشکیل جوانه های زایشی بسیار قوی.

کیتواگروسنس ، کود و آفت کش دو منظوره بسیار عالی کاملا ارگانیک نیواگرو با استفاده از دانش و تکنولوژی ویژه در این محصولات با قرار دادن عناصر ریز مغذی تقویت کننده های گیاهی در یک فرمولاسیون متعادل مهندسی شده محصولات منحصر به فردی را به عرضه کشاورزی ارگانیک معرفی نموده است که به طور چشمگیری موجب کنترل آفت و بیماری های قارچی که در باغات و گلخانه ها می گردد.

تنها یک بار استفاده از کیتواگروسنس میزان مصرف آفت کش های شیمیایی به صفر می رسد و این در حالی است که پایه طبیعی و غیر شیمیایی این محصول از طغیان و ایجاد مقاومت در آفت می کاهد.

این محصول در کنترل طیف وسیعی از آفت تاثیر شگرفی داشته است و بدون شک انقلابی در روشهای مدیریت آفات و بیماریهای قارچی محسوب می شود.

کارایی محصول :

 • افزایش مقاومت طبیعی در برابر تنش های محیطی
 • جلوگیری و کنترل چشمگیر بیماری سفیدک ، لب شتری و غربالی و جلوگیری و کنترل کنه و شته و شپشک نخود
 • قابلیت تنظیم میزان دریافت عناصر ریز مغذی و جذب بیشتر محصولات کشاورزی و گلخانه های هیدروپرنیک و کشت های گلخانه ای قابل استفاده در تمام سیستم های آبیاری
 • افزایش کیفیت محصول و بهبود خاصیت انبارداری ، جلوگیری از ترک میوه در مرکبات ، میوه های دانه دار ، گیاهان تزیینی
 • جلوگیری از تلخی مغز سیب ، جلوگیری و کنترل در برابر بیماری های قارچی داخلی ( سفیدک داخلی پیاز و کلم ، سفیدک دروغی کدوئیان و ... )
 • افزایش محصول در سال های کم بازده
 • درشتی و یکنواختی اندازه میوه
 • زودرسی محصول به واسطه هورمون های گیاهی موجود در ترکیب
 • افزایش راندمان فتوسنتز توسط آمینو اسیدها و جذب بسیار بالا از طریق برگ
 • دسترسی گیاه منابع مورد نیاز جهت رشد ، بدون صرف انرژی
 • پشتیبانی موثر از گیاه در شرایط تنش ، گرما سرما ، شوری ، یخبندان ، خشکی
 • جلوگیری از ریزش میوه
 • ترکیبی مناسب از عناصر ضروری و محرکهای طبیعی رشد

آفات پسته :

کیتواگروسنس مخصوص پسته

یکی از آفات بومی مهم باغات پسته در ایران است که با تغذیه از شیره نباتی در پشت برگ­ها، روی جوانه­ ها و میوه ­ها، خسارت جبران­ناپذیری به محصول پسته وارد می ­آورد. باغداران به آن شیره خشک می­گویند، زیرا عسلک دفع شده از انتهای بدن پوره­های این آفت در مقابل هوا خشک شده، تبدیل به دانه­ های مدور شکر مانندی می­شود که روی برگ­ها و زیر درخت می­ریزد به طوری که گاهی در سال­های بعد نیز روی عملکرد کمی و کیفی محصول تأثیر می­گذارد. تغذیه پوره­ ها و حشرات بالغ این آفت از شیره گیاهی سبب ریزش جوانه­ ها، برگ­ها و پوکی دانه­ ها می شود. پسیل معمولی پسته بلافاصله پس از متورم شدن و باز شدن جوانه ­های پسته در روزهای اول بهار شروع به فعالیت می­کند و جمعیت آن معمولا به طور سریع افزایش می­یابد. وجود تراکم شدید جمعیت حشره همزمان با شروع مغز بستن و یا پس از آن، موجب اختلال در روند پر شدن مغز می­ گردد و در نتیجه خسارت زیادی به محصول پسته وارد می­ آورد.


مشخصات ظاهری و مراحل رشد:پسیل معمولی پسته دارای سه مرحله کلی زندگی شامل: تخم، پوره (نوزاد) و حشره کامل است.

الف) مرحله تخم:


تخم­ها در ابتدا کرم رنگ و به تدریج نارنجی رنگ می‌شوند. از نظر شکل ظاهری کشیده و بیضی شکل بوده و طول آن‌ها ۲/۰ میلی‌متر و عرض آن‌ها ۱/۰ میلی‌متر است.ب) مرحله پوره (نوزاد):


نوزادی که از تخم بیرون می‌آید در اصطلاح “پوره” نام دارد که خود دارای پنج مرحله رشدی است. به این ترتیب که نوزاد خارج شده از تخم را “پوره سن اول” می‌نامند که کاملا زرد رنگ است. بعد از مدتی پوره سن اول پوست‌اندازی کرده و نوزاد بزرگ‌تری به نام “پوره سن دوم” به وجود می‌آید که کمی تیره‌تر است و تحرک بیشتری دارد. این روند ادامه دارد تا در نهایت پس از چهارمین پوست‌اندازی “پوره سن پنجم” ایجاد می‌شود که کاملا دارای لکه‌‌های قهوه‌ای یا سیاهرنگ روی بدن است و در کل تیره به نظر می‌رسد و به طول ۹/۰ میلی‌متر و عرض ۴/۰ میلی‌متر می‌باشد. تمام سنین مختلف پورگی بدون بال بوده و قادر به پرواز نمی‌باشند.


 
ج) مرحله حشره کامل:
پوره­ های سن پنجم قبل از تبدیل شدن به حشره کامل به مدت ۲۴ ساعت به حالت سکون بوده و پس از آخرین پوست‌اندازی تبدیل به حشرات کاملی می‌شوند که از نظر جنسیتی برخی ماده و برخی نر هستند. حشره کامل پسیل معمولی پسته از نظر ظاهری به دو فرم زمستانه (بزرگ‌تر و تیره‌تر) و تابستانه (کوچک‌تر و روشن‌تر) دیده می‌شود. فرم زمستانه به طول ۹/۱ ـ ۱/۲ میلی‌متر و به رنگ خاکستری یا قهوه­ ای است. فرم زمستانه از شهریور ماه به تدریج در میان حشرات کامل در باغ‌ها ظاهر می‌شود. فرم تابستانه به طول ۵/۱ ـ ۷/۱ میلی‌مترکیتواگروسنس مخصوص پسیل پسته نیواگرو اولین مرحله با بوی که اطراف درخت ایجادمیکند و دورکنندگی کامل حشره مانع نزدیک شدن به جوانه های تازه تشکیل شده میشودهمزمان تقویت جوانه هاوافزایش جوانه زنی ،جلوگیری از تنش های گرمایی و سرمایی بابهبودسرعت رشد،افزایش باردهی کنترل در تمام مراحلی که این حشره میتواندخسارت واردکندباعملکردمنحصربه فردخودمانع بروزخسارت خواهدشد. جهت اطلاع کامل ازعملکرد ومکانیسم ایرانی محصول با کارشناس شرکت نیواگرو تماس حاصل فرمائید

 

لیست دیگر کودهای کیتواگروسنس نیواگرو

تماس با ما

شرکت الوند دانه خمین

استان مرکزی ، شهر خمین ، قطب صنعتی، خیابان شهید بسارده ، شرکت الوند دانه خمین

تلفن: 08646485174

تلفن مدیریت بازرگانی و فروش داخلی : آقای مهندس مهران رضایی : 09122869554

تلفن کارشناس کشاورزی ، باغبانی ، و تجهیزات گلخانه ای : آقای رضایی : 09199978661